>>let op!! nu comfortabel vernieuwd door Arjen Boerstra<<

Sign’s Videoskoop is gestart in 2005 en is een actief archief van video’s, films, animaties etc., geselecteerd op
kwaliteit, van (jonge) beeldend kunstenaars zowel uit Nederland als buitenland. Deze wordt continue geactualiseerd. De Videoskoop in SIGN is een mobiele video-unit en krijgt binnen de tentoonstellingen meestal een plek, publiek kan naar keuze de werken bekijken.
Van belang vinden we een serieuze behandeling van deze werken als zijnde kunstwerken met de juiste aandacht voor geluid en beeld. Regelmatig worden er compilaties getoond voor de juiste gelegenheid geselecteerd op manifestaties en festivals o.a.:
Media Art Festival Friesland, P///AKT, Clash, Noorderzonfestival, Nacht van Kunst en Wetenschap etc. Voor overzicht zie lijst 'Presentaties elders'
Videoskoop deelnemers SIGN alfabetische volgorde:



 
ERiK ALKEMA
-Space Odyssey 2001
HENRY ALLES
-Registratie kunstproject 'EMOTE, PRINT,SMILE' (10-12 2004 Groningen)
-Helmer Andersen"s The Picknick
IGOR BAGHDASARYAN
'Preparation' (1:08 min.)
JOOST BAKKER
-Laagtevrezers 2004
LINDA BANNINK
-Costa del sol 2:30 min. 2002
-Lochem 2;00 min. 2004
-Mexico city 3:15 min. 2003
-Noordzeekanaal 2:30 min 2004
-Haven 3:00 min 2004
RONNIE BAUHAUS
-Heroisme/Banalisme
-Malc.messiahX
-Deathcamp Territory
-Non-conformisme III
FEIKO BECKERS
-Mittela 3:24 min.
-Nu weet ik hoe het is om twee blokken gips als handen te hebben 2:40 min.
-A message from Southwest Airlines 2:32 min.
-Mijn linkerarm tegen de muur getaped,
-mijn recherarm die aangeeft of ik pijn lijd (3:08)
HEINER S. BEHRENDS
-Zelfportret als genetische code'
PACOME BERU
-N2O 2008
ASSAF BEZALEL
-Grey area
SIEBE DE BOER
-Zonder titel 2004 3:46 min.
ARJEN BOERSTRA
-De Aardappeleter
-1. De Aardappeleter 10:33 min. (herh)
-2. Aardappel Morph 1:10 min. Loop
-3. Lopen Door Aardappelveld 5:33 min. (herh.)
-UFO
-1. UFO 2003 5:50 min.
-2. UFO Landing 2003 5:14 min.
-3. Documentaire UFO Landing - Oog TV 2003 5:39 min.
-Kamer 1997 3:20 min
-Bal 2004 10:05 min.
-Grave-mound /Grafheuvel
ADRIANA BOGDANOVA
-Songs of the Sirens 2008
ALWIN BOOTSMA
-'Tranformator' 8.20 min.
SEBASTIAAN BOULTIER
-"Alone" 02:50
-"Keisarileikkaus"
ILONE BRUIJN
'-Under' 1:06 min.
-'Snuiven' 1 min. loop
-'Muddy waters' 2 min. loop
SARAH BIJLSMA
-'Mandarijn' 2011
SEBASTIAN CHRISTOFFEL
-'Come into my world (7:00 min.)
BARDT VAN DER DENNEN
-Hotel Die Leere
MARIKA DERICK
-I am cold 5:04
-Dissectin origins 2:30
-Kunnen we het terugdraaien?
LILIANA DIAZ
-‘In Extremis’ ((2:25 min.)
HELMUT DICK
-Ballerina 2000 1min 30 sec.
-Koffiezetapparaat 1999 1 min. 10 sec.
-Zondagmiddag 2001 3 min. 05 sec. (i.s.m. R. Bellinkx)
-13 Paashazen 1999 1min. 15 sec.
-Grasmaaier, slak, tuinkabouter 2000 1 min. 5 sec.
MARIKA DERICK
-I am cold 5:04
-Dissectin origins 2:30
-Kunnen we het terugdraaien?
LILIANA DIAZ
-'In Extremis' ((2:25 min.)
FRANK DUYNISVELD
-'The quality of Live' (7:00 min.)

WILLEHAD EILERS
-'Elefantis'
-'Ponzo'
-'Punch Movie'
-“Elephant Boy 08

PATRICK GOFRE
-11 korte films

SEAN HANNAN
-Stand by your man 2009 5:31 min.

NAN HAO
-Door II
TILL HEIM
'Cut' (4:04 min.)
HENDRIK-XS
-'Conjucto'

MATHILDE DE HEMMES
-"Zieletje" 1min.2004

FEDDE HOEKSTRA
-'Deleted scenes' 5 min.
SANDER HOUTKRUIJER
-"Run that mothafucking rhythm" (cause we're ready) 63 sec./2004
-3 Video's

WITTE VAN HULZEN & SANDER BREURE
-Fanfare

JAIME IBANEZ
-Boy without a name
-Green & Red

KASPER JACOBS
-z.t. 2010

WOUTER JANSEN (Post St. Joost autonoom 2003)
-'Lieftallig kleinschalig terrorisme 1.2 3:32 min.
-'Kunst fur die Leute!' 3:52 min.
-'The flesh made word' 1:06 min.
-'De Internet Explorer' 5:57 min.
TAE JO
-Largo
ALAN D. JOSEPH
-Ground Zero' 0:30 min.
-Colon Bracket "Take you home: 4:15 min.
JULIA KAISER
-'Die Roten Schuhe' 16mm. 5 min. mono
-'Gelato al Limon' 16 mm. 3,5 min. mono
FLORIS KAAYK
'Metalosis Maligna' 2007
'The Order Electrus' 2007
'The Origin of creatures' 2010
JULIA KAISER
-'Die Roten Schuhe' 16mm. 5 min. mono
-'Gelato al Limon' 16 mm. 3,5 min. mono

DAVID O’KANE
-Selected work 2002-2004
-Corridor of Headless Clones 2006
-The Illustrated Man 3:12 min.2006
-Thoughts of Edwaerd Muybridge 1:40 min. 2006

RENSKE VERA DE KAM
-'Godard & ik'
"Shoot out"
LESLIE KAMPS
-'Oapan'
-'Trekkeretc'
-'Mixtwee'
-'Hollandse Vlinders'

MICHAEL KARR
-The cm/inch concerto in C for 9 paintings & 10 musicians 12-12 2009 Sign, Groningen

SINA KHANI
-Inhalal vs. Exhalal (2 versies 2009)
THOMAS KIEL & NICO VOGELZANG
-'Never' (3:15 min.)
SIJE KINGMA
-'Arsenicum' (17:35 min.)
-Babooza Boys
JOHAN KLUNGEL (Academie Minerva, Groningen 2004)
-'Fauna Sutra'
KLAAS KOETJE (autodidact)
-'Videographics' 1 t/m 14
-'Portrait of a young man'
MEIRO KOIZUMI
-"Art of Awakening"
EVELIEN KRIJL
-Zonder titel 2001
-Zondet titel 2001
MIRIAM KUIJPERS
-Tea for Two
ELMAR KUIPER
-"Dream yn blauwe reinjas" ("Droom in blauwe regenjas")
-23 Fryske dichters (23 Friese dichters)

ELAD LAROM
-Coalitzia 2007

MEIYA LIN
-Karaokei Goddess 2006
GERCO LINDEBOOM (Academie Kampen 2004/ student DAI Enschede 2e fase)
-'Spamvideo's'
CARLOS LLAVATA GASCON
-Performance 'Art & Artillery' Sign: zaterdag 12-10 2002
-Performance A-kerk Chaos in Groningen A-kerk 28-10 2006 en Sign 29-10 2006
KRISTJAN LODMFJORD
-Enschede Stories:
-Frank Family - Jesus G.- Self Pity Walz - Last Days on TV
WENDELA LOMAN
-1 min. Film 2004
-3 Video's: Hang, Lig, Staan
JOHANN LURF
-'Untitled' (3:00 min.)
DINANDA LUTTIKHEDDE
-'De Bouwput' 2002/2003 loop, zonder geluid
-'Gadda da Vida" 1 min.
-'De verffabriek' 7 min.2003
-'Drive' 8,5 min. 2005
THIERRY MANDON
-'Les feuilles mortes'
'-Trait d'union'
-'Tete a tete'
NADJA MARCIN
-'Every evening in Woodhausen' (3:50 min.)
NORA MARTIROSYAN
-'Interviews Marseille 2003 15.00 min. Interviews met 4e generatie Armeense kinderen in Frankrijk.
JORGE EDUARDO MENDEZ
-'Proximz Esracion/ Next Station (2:55 min)
MINA MINOV
-“Pingpong escapes” 2009
-compilatie video's Philasofia Mina, Lynch, Carey 2- 2010
KIANOOSH MOTALLEBI
-'Fence'
RIK MOLMANN
-2006
FRANK MULDER (Rietveld Academie, Amsterdam 2001)
-'Pluisje' 1.56 min.
-'Speld' 0.50 min.
-'Drup' 0.26 min.
LARS F. NIEUWENHUIZEN
-'The Product' 2003 close version
-'tandPASTA' 2005 1:24 min.

DAVID O'KANE
-Selected work 2002-2004
-Corridor of Headless Clones 2006
-The Illustrated Man 3:12 min.2006
-Thoughts of Edwaerd Muybridge 1:40 min. 2006

BART NIJSTAD
-Opengereten Bever 2009
ERKKA NISSINEN:
-Vantaa 2007
STEVE PEDERSEN
Lost in Foundation 2004 11:55 min.
MARIUS VAN DER POL
-Made in heaven 2007
SUZANNE POSTHUMUS
-'Like Paris Hilton' 2010
EMMA VAN DER PUT
-'Scenes uit een avond' 2010
MARTINE RADEMAKERS
-“December” 2009
SANNA VAN RENESSE
-Miss Kabula
JAN RIESENBECK
'The Hole' (5:03 min.)
PETRA SCHRÖDER
-Knospen wollen explodieren 2006
ERIC SETZ
-NCIACW -isp
-Borst
IGOR SEVÇUK
-"Kalle" 20:00 min.
-"Dogstories" 5:00 min.
+ Impressie expositie Sign 2005
ANDREA SLOVAKA
-Ablaka/clouds 2006
MARTIN SPERLING
-Rattenloch
MALTHE STIGAARD
-'Talk Show' 2011

CORINE STUBI
-'Rocker' (2:26 min.)

TOSHIE TAMAKEUCHI
-'Tampopo Head and the Name of the Dogs” 2011
REMKO TIELEMANS
-"Pigroast'
ADRIEN TIRTIEUX
-Le temps des insouciances
ERIC TODE
-Speaking Tubes 2010
SU TOMESEN
-Godot in Cuba
FREDDY TRATLEHNER
-“Het grote duivenspektakel” 2008 performance Sign
GUIDO RAINIER VAN TROOST
-'Voorbereidingen tot luisteren' 3-luik 2000
-'Ewald', 'het blijft toch je kind' 2003
-'De onmogelijkheden van balans' deel 1 'Boom' 12 x loop 58 sec. 2004/2005
ELKE UITENTUIS
-Voor de dieren,voor de mensen 2005 (Mathijs Lieshout & Elke Uitenhuis)
-Competence 2005
-Thanx u leaving me 2004 (Spiky Elke)
-Intimate message 2002 (Spikey Elke)
-Balloon Song 2001 Spikey Elke

ARIK VISSER en SANDER HOUTKRUIJER
-'Project 1'

PETER VAN DER WEELE
-Montages movies 2008
GUIDO VAN DER WERVE (Rietveld Academie 2003, Amsterdam)
-1'The walking pigeon 1:42 min. 2001 A'dam
-2'Suicide' 8945 till 8948 1:06 min. A'dam 2001
-3 'The Dance Movie 2' Papendrecht 2002
-4 'Nummer 2' 3:08 min. Papendrecht 2003
-5'Nummer 3' 10:38 min. 3-luik: Take away, step out, fall over Amsterdam 2004
PIM ZWIER (Piet Zwart Institute Rotterdam 2e fase2003
-'Roosje's athleet 35133 film 2004
 
Elders
I. COMPILATIE VIDEO'S uit Videoskoop okt/nov. CHAOS IN GRONINGEN 2006
-1-Guido van der Werve: "Nummer 2", 3:08 min. Papendrecht 2003
-2-Willehad Eilers "Ponzo" ca: 1:00 min. 2004
-3-Meiro Koizumi "The Art of Awakening" 9:30 min. 2005
-4-Helmut Dick: "Ballerina" 1:30 min. 2000
-5-Julia Kaiser: "Die Roten Schuhe" 16 mm. 5:00 min. mono 2004
-6-Nir & Nadav Nadler: "Via Dolorosa" 9:min. 2005/2006
-7-Guido van Troost: "Voorbereidingen tot luisteren" 3-luik 2000
-8-"een relatie tussen overzichten en overalls"
-9-"een poging het hoofd los te koppelen"
10-"opwaartse val"
11-Willehad Eilers: "Elefantos" 10:00 min. 2005
12-Helmut Dick: "Koffiezetapparaat" 1:30 min. 1999
13-Sebastian Christoffel: "Come into my world" 7:00 min. 2005
 
II. COMPILATIE VIDEO'S NOORDERZONDAG 26-8 2007 NOORDERZONFESTIVAL IN DE KIST
-1-Floris Kaayk: Metalosis Maligna
-2-Jaime Ibanez: Boy without a name
-3-Willehad Eilers: Punch Movie
-4-Bardt van der Dennen: Hotel Die Leere
-5-Adrien Tirtiaux: Le temps des insouciances
-6-Miriam Kuijpers: Tea for Two
-7-Nan Hao: Door II
-8-Kristjan Lodmfjord: Last days on TV.
-9-Martin Sperling: Rattenloch
10-Sanna van Renesse: Miss Kabula
11-Sander Houtkruijer: Run that mothafucking
 

III. Compilatie video’s voor CLASH 1 december 2007 (WWW.CLASH07.nl) Oosterpoort Groningen
-1-Sebastian Boultier: Alone 02:50
-2-Remko Tielemans: Pigroast 09.00 min.
-3-Helmut Dick: Ballerina 01:20 min.
-4-Julia Kaiser: Gelato al Lemon 03:05
-5-Assaf Bezalel: Grey Area 09.00 min.
-6-Kristjan Lodmfjord: Last days on TV
-7-Joost Bakker: Laagtevrezers
-8-Thierry Mandon: Les Feuilles Mortes
-9-Arik Visser & Sander Houtkruijer: Project 1
10-Adrien Tirtiaux: Le temps des insouciances
11-Corine Stubi: Rocker 02:26 min.
12-Renske V. de Kam: Shoot Out
13-Guido v/der Werve: Suicide
14-Erik Alkema: Space Odyssey
15-Miriam Kuijpers: Tea for Two
16-David O’Kane: Vanitas
17-Klaas Koetje: Videographics 00:45 min.
18-Siebe de Boer: z.t. 2004 03:46 min.
19-Heiner Behrends: Zelfportret als genetische code

 
IV. SIGN in NOK 27-2 t/m 8-3 '09 Museum Belvedere Heerenveen Voor NOK presenteert SIGN non stop een opmerkelijke selectie films, video’s animaties, clips etc. van Noordelijke beeldende kunstenaars  Filmprogramma (totaal 70.18 minuten)
-1. Rik Möhlmann
-Dirty Harry vs. Poem ’09 (4:00)
-Future please be here fast ’09 (2:09)
-I hate plastic chairs! ’09 (4:47)
-Look no hands (confused turtle version) ’09 (1:07)
-2. Siebe de Boer
-Nothing’s gonna change my world ’07 (2:49)
-z.t. eindexamenfilm ’04 (3:38)
-3. Marga Houtman
-Margarent ’04 (1:00)
-4. Arik Visser & Sander Houtkruijer
-Project 1 ’04 (1:16)
-5. Klaas Koetje
-Videographics 1 ’04 (0:44)
-Videographics 13 ’04 (2:55)
-6. Jaime Ibanez
-Boy ’07 (2:58)
-7. Peter van der Weele
-Montages: Balken (0:22)
- Zigzag linksboven rechtsonder #2 (0:16)
- Luxaflex (0:14)’08
-Movies: 7.swf (0:29)
- 10.swf (0:14),
- 6.swf (0:21)’08
-8. Renske Vera de Kam
-Shoot out ’06 (3:19)
-9. Martine Rademakers
-December ’08 (0:30)
10. Feiko Beckers
-Five attempts ’08 (6:09)
-An attempt ‘08(2:24)
11. Bart Nijstad
-open gereten bever ’08 (2:04)
12. Lars F. Nieuwenhuizen
T-he product (close version) ’04 (1:00)*
-tandPASTA ‘05(1:24)
13. Sander Houtkruijer(2:24)
-Run that mothafucking rhythm cause we’re ready ’04 (1:12)
14. Steven Jouwersma
-MOV2490 ’08 (1:51)
15. Patrick Gofre
-Keeping up culture ’05 (1:18)
-Schets ‘04 (00:59)
-Rendez-vous à 14.30 ’02 (2:17)
 
V. VIDEO ON DEMAND 27 februari t/m 3 april 2010 Idee & organisatie: TEGENBOSCH VAN VREDEN, Bloemgracht 57, Amsterdam www.tegenboschvanvreden.com
Deelnemende galeries: Tegenbosch van Vreden, Galerie West, Fons Welters, Diana Stigter, Julliëtte Jongsma,
Annet Gelink, Sign

Elke galerie leverde 3 of 4 favoriete video's in. Bezoekers kunnen via een playlist op een computerscherm kiezen welke film te zien. Op 3 zondagmiddagen zullen 3 sprekers hun persoonlijke keuze tonen en toelichten nl:

Bart Rutten (conservator nieuwe media Stedelijk Museum Amsterdam),
Egbert Dommering (verzamelaar)
Alexander Strengers (voorzitter Kunstcommissie van de Nederlandsche Bank)
Signs Favorieten uit de Videoskoop:
-Erkka Nissinen: Vantaa (2007) (courtesy Ellen de Bruijne Projects),
-Willehad Eilers: Elephant Boy (2008),
-Kristjan Lodmfjord: Last days on TV (2006)
-Sina Khani: Inhalal vs. exhalal (2008)
De keuze van Bart Rutten:
-Erkka Nissinen: Vantaa (2007) (courtesy Ellen de Bruijne Projects),
-Willehad Eilers: Elephant Boy (2008),
 
VI. STUKAFEST (nationale Studenten Kamer Festival). Tijdens StukaFeest donderdag 25 februari 2010, Simplon in Groningen presenteert Sign in het café en de rokersruimte:
- Adriana Bogdanova: Song of the Sirens (2008)
+compilatie filmpjes uit de Videoskoop, Signs videoarchief.
 
VII. STUKAFEST (nationale Studenten Kamer Festival). Tijdens StukaFeest donderdag 25 17 februari 2011, Simplon in Groningen presenteert Sign in het café en de rokersruimte:
-Feiko Beckers: “An attempt' 2008
-Peter van der Es: “Mijn Dorp” 2010
-Lars Nieuwenhuizen: tandPASTA
+ compilatie filmpjes uit de Videoskoop, Signs videoarchief.
 
VIII. DE NACHT VAN KUNST & WETENSCHAP 4 juni Academie gebouw Broerstraat Groningen
Floris Kaayk: 'The Origin of creatures', 2010